Zgłoś Twoje dziecko do konkursu "Ruszaj z przedszkolakiem łamigłówek szlakiem"

Wycieczka do skansenu

Grupy "Plastusie" i "Motylki" wzięły udział w warsztatach pt. "Marysia i Janek zapraszają na wieś" - "Plastusie" w poniedziałek 30.09, a "Motylki" w czwartek 3.10. Zajęcia odbyły się w Górnośląskim Parku Etnograficznym w Chorzowie, czyli popularnym skansenie. W skansenie przywitali nas przewodnicy oraz dwie pacynki - Marysia i Janek. Przewodnicy otwierali przed nami stare wiejskie chaty, gdzie dzieci mogły obejrzeć dawne wnętrza oraz sprzęty gospodarstwa domowego. Opowiadali dzieciom o tym, jak żyli, co jedli, czym się bawili ich rówieśnicy w bardzo odległych czasach. Na końcu weszliśmy do wiejskiej szkoły, która dzieciom się bardzo spodobała. Usiedliśmy w szkolnych ławkach, obejrzeliśmy przybory szkolne (tabliczkę i rysik, które dzieci mogły wypróbować), a hitem stał się woreczek z grochem, do którego ustawiła się kolejka chętnych - każdy chciał sobie na nim poklęczeć. No cóż, dzisiaj za karę nie pozwala się dzieciom oglądać bajek, a woreczek okazał się taką atrakcją! Po skończonych zajęciach "Plastusie" postanowiły skorzystać ze słonecznej pogody i spacerkiem, w wyśmienitych humorach powróciły do przedszkola. W Parku Śląskim podziwiały piękną jesienną przyrodę, kolejkę "Elkę", a także pobawiły się na placu zabaw. "Motylki" wróciły do przedszkola busem. Na wycieczce było super!!!
Relacja 2013-10-13, 23:04 | autor: Anna Bielaś